Güncel Haberler

En önemli kriterimiz; Vatan, bayrak ve millet
Konya GİAD’a iyi bir teveccüh olduğunu belirten dernek başkanı Gülvezir Korkmaz, “Bizde iş adamı, sanayici, üretici veya şu olacaksın diye bir şey yok. Bizim en önemli kriterimiz Vatan, bayrak, millet” dedi.
Yerel değerlerin bir araya getirdiği genç iş insanlarından oluşan Konya Genç İş İnsanları Derneği, iş dünyasının mevcut ve potansiyel aktörlerine öncülük ederek, küresel çapta fayda üretmeyi hedefleyen işbirliği platformu görevini yürütüyor. Konya Genç İş İnsanları Derneği (Konya GİAD) hakkında detaylı bilgi veren dernek başkanı Gülvezir Korkmaz, “Konya GİAD , Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu’na (TÜGİK) bağlı bir yerdir. Bu konfederasyonun Türkiye’de 80’e yakın şubesi var. Konya şubesi de TÜGİK çatısı altındaki şubelerden birisi. 2 yıl önce TÜGİK’in Genel Başkanı aile dostumuz Erkan Güral Bey’in isteğiyle, ‘Konya’da bir şube açmamız gerekli bunu da sen yaparsın’ dediği için kurucu olarak 7 arkadaşımızla yola çıktık. Şu anda üye sayımız 200’e ulaştı. Bize karşı teveccühte çok fazla, her geçen gün üye sayımız artıyor” ifadelerini kullandı.
BURADA SİYASET YAPMIYORUZ
Konya GİAD olarak amaçlarının vatanını, milletini ve bayrağını seven insanlardan oluşan bir dernek olmak olduğunu aktaran Korkmaz, “Biz arkadaşlarımıza diyoruz ki: ‘Arkadaşlar bu dernek kapısından girdiğimiz zaman biz burada siyaset yapmıyoruz, biz burada spor konuşmuyoruz, herkesin siyasi görüşüne saygımız var’. Bizim için önemli olan; Vatan, bayrak, millet. Vatana hainlik yapan hiç kimse ile bizim işimiz olmaz. Bizim için önce vatanımız, bayrağımız. Bizim en önemli kriterimiz bu. Onun haricinde yine diyorum, siyaset yapmıyoruz. Oradan o kapıdan girdiğimiz zaman özelde Konya’ya, genelde Türkiye’ye nasıl katkı sağlayabiliriz, insanların sorunlarına nasıl çözüm bulabiliriz ve geleceğe dönük ülkemizin, Konya’mızın ilerlemesi için ne yapabiliriz. Bunların tartışıldığı, konuşulduğu, istişarelerinin yapıldığı iş insanları derneğiyiz” diye konuştu.
KONYA GİAD ÖZGÜR BİR DERNEK
Konya GİAD’ı diğer dernek ve vakıflardan ayıran noktaları kaydeden Korkmaz, “Şu siyasi mensuba sahip olacaksın böyle bir şeyimiz yok. Biz Konya GİAD olarak hiç kimsenin arka bahçesi değiliz. Herhangi kurum veya kuruluşlarla ilişkimiz de bulunmuyor. Biz daha rahat ve özgür bir derneğiz. Hiçbir cemaat ve cemiyet ile bağlantımız yok. Hiçbir siyasi bağlantımız yok. Her insanın mutlaka bir siyasi görüşü vardır, herkesin gönlünde bir aslan yatar, o seçim zamanı perdenin arkasına geçtiğiniz zaman belli olur. Ama Konya GİAD’ın kapısından içeri girdiğiniz zaman, Konya, üyelerimiz ve Türkiye için ne yapabiliriz onun derdindeyiz, mücadelesindeyiz. Bizi diğerlerinden farklı kılan bu diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
SANAYİCİ VEYA ÜRETİCİ OLMA ŞARTI YOK
2021 yılının değerlendirmesini yapan Korkmaz, “Pandemi sürecinde görüşmelerimizi zoom üzerinden yaptık. Onun haricinde sürekli üyelerimizi ziyaret ederek; üyelerimiz ne yapıyor, ne ediyor, sektör olarak ne sıkıntıları var, ne artıları var ne eksileri var, bunların hepsini görüşüyoruz üyelerimizle istişare halindeyiz. Sanayi ve Ticaret Odasıyla görüşüyoruz. Şu anda en büyük sıkıntımız istihdam ile alakalı. Dernek olarak bize iyi bir teveccüh var. Üye talebimiz her geçen gün artıyor. Bizde iş adamı, sanayici, üretici veya şu olacaksın diye bir şey yok. Şu anda Konya’nın en marka sanayicileri de imalatçıları da bizim üyemiz. Bir yerde kendi halinde esnaf olan kardeşim de bizim üyemiz. Biz de ciron şu olacak, işin bu olacak diye bir şey yok. Bizim böyle bir rahatlığımız var. Konya GİAD olarak biz bunu başardık, daha da başaracağız inşallah” ifadelerini kullandı.
KONYA GİAD’IN DERDİ ÖZELDE KONYA
Konya’nın sivil toplum kuruluşları yönünden Türkiye’de söz sahibi olduğuna dikkat çeken Korkmaz, “Bugün çok güçlü bir Sanayi ve Ticaret Odamız var. Yine bir sürü çok güçlü sivil toplum kuruluşlarımız var. Bu noktada ise Konya GİAD, TÜGİK’in en büyük üyesi olacak. Konya GİAD’ın derdi özelde Konya. Konya GİAD olarak bir güç birliği yaparak, belki istihdam yaratacak bir şeyin derdindeyiz. Bugün ASELSAN gibi Türkiye’nin en büyük markalarından birisini Konya’ya getirmek güzel bir şey. İş ASELSAN ile kalmıyor, daha gelecek markalarımızda var. Bizde Konya GİAD olarak böyle markaları Konya’mıza kazandırmak için ne yapabiliriz onun derdindeyiz. Örneğin bizim Genel Başkanımız Erkan Güral Bey, Kütahya Seramik ve NG Otelleri’nin sahibi. Konya’ya geldiğinde biz ondan Konya için bir yatırım sözü aldık. Yani, Kütahya Seramik bir fabrikasını da buraya yapsa bu Konya için bir artıdır. Biz burada Konya GİAD olarak, Çimento vazifesini yapmaya çalışıyoruz. Çimentonun en önemli özelliği birleştiricidir. Konya GİAD olarak insanları bir araya getirip, birbirine faydalandırmanın amacındayız. Biz bunu büyüterek devam edeceğiz. 5 yıl sonra 1000 üye sayısına ulaşacağız ve Konya’ya faydalı olacağız” diyerek sözlerine son verdi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Abone Ol

Reklam

Mağazamızda verilen tüm servisler KONYA GIAD firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir.
Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.
Üyelik veya Mağazamız üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Mağazamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.
Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir.
Mağazamız üzerinden veya eposta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.
Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
Firmamız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Mağazamız üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.
Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. 
KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ
Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.
İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.
Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamız tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir.
Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.
Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.
Not:İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. Firmamıza ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.
MAİL ORDER KREDİ KART BİLGİLERİ GÜVENLİĞİ
 
 Sipariş ettiğiniz ürünlerin bedeli karşılığında bize göndereceğiniz tarafınızdan onaylı mail-order formu bedeli dışında herhangi bir bedelin kartınızdan çekilmesi halinde doğal olarak bankaya itiraz edebilir ve bu tutarın ödenmesini engelleyebileceğiniz için bir risk oluşturmamaktadır. 
ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR
Mağazamız, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.
İSTİSNAİ HALLER
Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;
Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
Mağazamızın kullanıcılarla akdettiği "Üyelik Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 
E-POSTA GÜVENLİĞİ
Mağazamızın Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
TARAYICI ÇEREZLERİ
Firmamız, mağazamızı ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır.
Teknik iletişim dosyası,  siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından  dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.
Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.
Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için bilgi@konyagiad.org.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz. Firmamız’a ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.
Firma Ünvanı : KONYA GIAD
Adres :Karatay/KONYA
Eposta : bilgi@konyagiad.org.tr