Güncel Haberler

KONYAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Gülvezir Korkmaz: En Büyük Gücümüz Birliğimiz, Beraberliğimiz Ve Kardeşliğimizdir

GÜLVEZİR KORKMAZ: EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZ, BERABERLİĞİMİZ VE KARDEŞLİĞİMİZDİR

TÜGİK Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYAGİAD) Başkanı Gülvezir Korkmaz, büyümesini ve gelişimini sürdüren kent sanayisinin üretimde, istihdamda ve ihracatta bir başarı hikayesi yazdığını belirterek, ‘‘ Sanayimizi ve sanayicilerimizi hak ettiği yere taşımanın yolu daha fazla çalışmaktan geçmektedir. Ancak bizleri, şehrimizi, ticaret erbaplarını ve esnafımızı daha da ileriye taşıyan ana gücümüz birlik ve beraberliğimizdir.’’ dedi.

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) ve Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYAGİAD) Başkanı Gülvezir Korkmaz yaptığı açıklamada ilk olarak dernek hakkında bilgi verdi. Konya’da iş hayatına yeni bir soluk getiren KONYAGİAD’ın şehrin ekonomik hayatına yön veren seçkin üyelerinin sayısının 3 yıl gibi kısa bir sürede 200’ün üzerine çıktığını, farklı sektörlerde söz sahibi genç, dinamik ve yenilikçi üyelerle derneğin büyümesini ve gelişmesini emin adımlarla sürdürdüğünü belirtti. Üye sayının giderek arttığını ifade eden Korkmaz ‘’Konyalı genç sanayici ve iş insanlarına derneğimize karşı teveccühlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Yerli ve milli kalkınma hamlesine verdiği güçlü desteğin yanı sıra vatan ve bayrak hassasiyetiyle devletimizin ve milletimizin birlik ve bütünlüğüne uzanan her türlü tehdide karşı duruşuyla derneğimizin safı her zaman devletimizin ve milletimizin yanıdır. Ülkemizin kutlu yürüyüşünü durdurmak için akla gelebilecek her türlü kirli ve alçak kampanya ve tezgahlara karşı daima uyanık olan KONYAGİAD’ın üyeleri büyük ve güçlü Türkiye’nin geleceği için sorumluluklarının farkında olarak çalışmaya ve üretmeye devam etmektedir. Bu açıdan ülkemizin yatırım, istihdam, üretim ve ihracat mücadelesine en büyük destek verilmektedir. KONYAGİAD’dan yükselen ses bu büyük ve güçlü Konya ile Türkiye’nin habercisidir.’’ Dedi.

‘’En büyük gücümüz birliğimiz ve beraberliğimizdir’’

Konya sanayisi ile sanayicileri hak ettiği yere taşımanın yolunun daha fazla çalışmaktan geçtiğini anlatan Korkmaz ‘’Ancak bizleri, şehrimizi, sanayimizi, ticaret erbaplarını ve esnafımızı daha da ileriye taşıyan ana gücümüz birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimizdir. Bizler bir ve beraber olduğumuz sürece Konya’mız hem hak ettiği yere ulaşacaktır. Sanayicimizin, ticaret erbabımızın elinden tutulması halinde çok daha ilerlere taşınacak bir Konya’yı bugünden görüyoruz. Yeter ki biz sanayicimize, çalışan ve üreten iş insanımıza güvenelim. Güzel şehrimiz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşan ilk iller arasında gururla yerini alacaktır. İhracat rakamlarında yaşanan rekorlar bizleri son derece mutlu etmektedir. Üreticimizin elinden tam tutulduğunda ihracat yapan iller sıralamasında Konya’nın basamakları birer ikişer tırmanacağına inancımız tamdır.’’ ifadelerini kullandı.

Konya’nın hem İç Anadolu’nun hem de Türkiye’nin tarım, ticaret, sanayi ve turizmde bir cazibe merkezi olduğunu ifade eden Korkmaz, sosyal, kültürel ve sportif alandaki yükselişin de kenti daha da ön plana çıkardığını ifade etti. Korkmaz ‘‘Potansiyeli, girişimci iş insanları ve çalışkanlığı ile ülke ekonomisine çok ciddi bir katkı yapan Konya’mız çevresindeki illere de lokomotiflik görevi yapmaktadır. Covid-19 salgınının tüm zorluklarına rağmen ne kadar güçlü bir sanayiye sahip olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Bugün kabuğuna sığmayan ve yeni organize sanayi bölgelerinde yapılan yatırımlarla kendisiyle yarışmaya başlayan kentimizin farklı alanlardaki üretim kalemlerinde ortaya koyduğu iddianın ne kadar güçlü bir temele dayandığını ihracat rakamlarında görmekteyiz.’’ dedi.

‘‘Birlikten kuvvet doğar’’

Gülvezir Korkmaz açılamasını şöyle sürdürdü:

‘‘Türkiye Selçuklu Devletinin Başkenti, Hazreti Mevlâna’mızın diyarı Konya, son 20 yılda kendi öz kaynaklarını kullanarak girişimci, yenilikçi ve çalışkan iş insanları ile Anadolu’nun parlayan yıldızı haline gelmiştir. Konyalı sanayici ve iş insanlarının her geçen gün yeni başarılarına şahit olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Artık organize sanayi bölgelerine sığmıyor, yenilerini kuruyoruz. 2002 yılında sadece 100 milyon dolar ihracat yaparken, bugün bu rakamı 3 milyar doların üzerine çıkarmanın sevinciyle geleceğe artık çok daha umutla bakıyoruz. Peki pandeminin ağır şartlarına rağmen bu rakamları yeterli görmeli miyiz? Tabiki bu soruya vereceğimiz cevap ‘yetmez!’ olmalıdır. İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte üretimde ve ihracatta yeni rekorlara imza atacağız. Şirketlerimizdeki genç, dinamik, üretim ve istihdam sevdalı iş insanlarımızın enerjisine ve iş birliği ile oluşturacağımız sinerjiye güveniyoruz. KONYAGİAD olarak da şehrimizin her alandaki yükselişine en güçlü katkıyı vermeye devam edeceğiz. ‘Birlikten kuvvet doğar’ düsturundan hareketle şehir ekonomisinin lokomotif kuruluşlarından biri olmayı sürdüreceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral’ın da Konya’ya büyük önem verdiğini vurgulayan Başkan Korkmaz, gerek TÜGİK Yönetim Kurulu Üyesi gerekse de KONYAGİAD Başkanı olarak yeni dönemde de çalışma arkadaşlarıyla birlikte şehrin gelişimine güçlü bir katkı vermenin gayretinde olacağını kaydetti.

 

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Abone Ol

Reklam

Mağazamızda verilen tüm servisler KONYA GIAD firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir.
Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.
Üyelik veya Mağazamız üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Mağazamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.
Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir.
Mağazamız üzerinden veya eposta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.
Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
Firmamız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Mağazamız üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.
Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. 
KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ
Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.
İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.
Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamız tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir.
Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.
Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.
Not:İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. Firmamıza ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.
MAİL ORDER KREDİ KART BİLGİLERİ GÜVENLİĞİ
 
 Sipariş ettiğiniz ürünlerin bedeli karşılığında bize göndereceğiniz tarafınızdan onaylı mail-order formu bedeli dışında herhangi bir bedelin kartınızdan çekilmesi halinde doğal olarak bankaya itiraz edebilir ve bu tutarın ödenmesini engelleyebileceğiniz için bir risk oluşturmamaktadır. 
ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR
Mağazamız, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.
İSTİSNAİ HALLER
Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;
Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
Mağazamızın kullanıcılarla akdettiği "Üyelik Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 
E-POSTA GÜVENLİĞİ
Mağazamızın Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
TARAYICI ÇEREZLERİ
Firmamız, mağazamızı ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır.
Teknik iletişim dosyası,  siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından  dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.
Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.
Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için bilgi@konyagiad.org.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz. Firmamız’a ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.
Firma Ünvanı : KONYA GIAD
Adres :Karatay/KONYA
Eposta : bilgi@konyagiad.org.tr